TEKBLOK SKYBLOCK Plugin Paketi

Merhaba arkadaşlar, bir-iki konu tasarımı fotoğrafı ile ürün tanıtımı yapmayı tercih etmiyoruz, müşteriye ürünü satın almadan önce her ayrıntısıyla ürünü anlatmayı tercih ediyoruz, ileride. Bu bölümde size güzel ve açık bir şekilde ürün hakkında verebileceğimiz her bilgiyi detaylı bir şekilde vermeyi hedefliyoruz. O yüzden biz nasıl size anlatmaya üşenmediysek, eğer alıcı iseniz, okumaya üşenmemenizi, ürünün ne kadar donanımlı olduğunu sadece görsellerden değil bu metinden de öğrenmenizi bekliyoruz. Bu kadar emek sarf etmemiz de, hem ürünümüze hem de müşterimize verdiğimiz değeri gösterir.

TEKBLOK Nedir? Son zamanların en moda olan ve SKYBLOCK'un bir alt dalı olarak sınıflandırılan bir oyun türüdür. İlk çıktığı zamanda yabancı içeriklerde 1-2 hafta gibi kısa süre içerisinde 2 milyon izlenme sayısına ulaşacak kadar kısa sürede devasa ün yakalamış bir oyun türüdür. Sevilmesinin en büyük sebeplerinden biri ise hem yaratıcı olması hem de standart skyblock oyun tecrübesine tatlı bir zorluk katmasıdır.

Ürünümüzü eşsiz kılan en önemli faktörlerden birisi ise, kritik tüm Java pluginlerin bizim tarafımızdan yazılmış olmasıdır. En basit örneği; ücretsiz olarak sunulan tek oneblock eklentisi yalnızca 1.15 ve 1.16 sürümleri arası çalışır ve bu iki sürüm de oyunculara yaşattığı FPS sıkıntılarıyla bilinir dolayısıyla Türkiye'de ne sunucu sahipleri ne de oyuncular bu sürümleri tercih etmez. Bizim tarafımızdan kodlanmış olan 1.8 tabanlı sunucularda çalışabilen (tabi oyuncu sunucuya 1.8'den 1.16'ya kadar istediği versiyonla girebilir) oneblock eklentisi mevcuttur dolayısıyla bu sayede size hiçbir oyuncunuza FPS sıkıntısı çektirmeden muhteşem tekblok keyfini sunabiliyoruz. Bu elbette özel java eklentilerimize verebileceğimiz bir örnekti, özgünlüğümüze ne kadar değer verdiğimizi bir örnekle daha göstermemiz gerekirse; Essentials bile kullanmıyoruz, kendi yazılımımızı kullanıyoruz ve bunun başlıca sebeplerinden biri de optimizasyon kavramında devrim yaratmaktır. Essentials sanıldığı kadar masum bir eklenti değildir.

Sunucu sahiplerinin sunucu açma sebepleri değişken olsa da içerisinde en yaygın olan 2'si vardır, biri maddi kazanç elde etme beklentisidir, bir diğeri ise yalnızca eğlenmektir. Sunucu sahibinin bu düşüncesine göre de sunduğu sunucu ve oyun tarzı çok değişir ve biz de her iki sunucu sahibi modeline uygun bir içerik sunduk. Bu içeriklerin her biri müşterimiz yani sunucu sahibi tarafından dilediği gibi düzenlenebilir, değiştirilebilir. Yalnızca ürünümüzü değil, hizmetimizi de sizlere sunuyoruz elbette. Ürünlerimiz ile birlikte promosyon edasıyla hediye ettiğimiz aktif desteğimizin süresi sizin ürüne muhtemel alışma ve ısınma sürenize göre belirlenir. Bu üründe ise her yönüyle birlikte hesapladığımız ve öngördüğümüz süre 2 aydır. Bu uygulamanın ana amacı da herkese daha verimli ve zamanlı destek sunabilmektir.

Tutorial Sistemi: Tutorial sistemi oyuncu sunucunuza yalnızca bir defaya mahsus ve ilk defa girdiğinde aktif olan bir sistemdir ve aslında çok ama çok değerlidir. Türkiye'de var olan sunucuların her birine girip baktığınızda, her biri girer girmez size hoş geldin deyip, direk spawn'ın ortasına koyar ve gider. Her biri bunu yaparken bu tarz bir tutorial sistemi ile oyuncuyu şaşırtırsanız, oyuncu daha ilk dakikada diğerlerinden çok farklı bir sunucuya girdiğini hissettirirsiniz ve bu o oyuncuyu kazanmanız için size artı bir puandır. Bizim görevimiz ise sizi başarıya taşımaktır o yüzden biz de önemsiyoruz bu tarz mikro detayları.

Bize Özel TEKBLOK Eklentisi: Ücretsiz olan ve bu üründen başka diğer tüm tekblok ürünlerinde kullanılan eklenti yalnızca 1.15 ve 1.16 sürümleri (Türkiyede FPS sorunlarıyla bilinen sürümleri) destekler fakat bizim ürünümüz ile oyuncularınıza 1.8 performansı sunabiliyorsunuz (tabi oyuncular 1.8'den 1.16.X'e kadar istediği sürümle sunucunuza erişebilir). Bu sayede en düşük makineye sahip olsanız bile oyuncularınıza enfes TEKBLOK zevkini tattırabiliyorsunuz.

Eşi Benzeri Görülmemiş Performans Kalitesi, Optimizasyon: Ürünün 1.8 tabanlı olması sayesinde, diğer 1.15 ve 1.16 gibi sürümlere göre çok daha az sistem tüketir, oyuncularınız daha yüksek FPS rakamlarına ulaşır. Ancak bunun yanı sıra bizler yazılımcılar olduğumuzdan dolayı, ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve nasıl sonuçlar doğuracağını bilmeden koyanlardan değil, her bir durumu ve şartı hesaba katarak eklentileri kullananlardan, sizi her türlü olasılığa karşı hazır kılanlardanız.

Minimum Sistem Gereksinimi: Daha önce önerdiğimiz minimum sistem gereksinimi 4GB iken, bunu her geçen gün daha da iyiye taşıdığımız optimizasyon becerilerimizle 2GB'a indirdik. Standart kalitede bir CPU ile, minimum 2GB, tavsiye ettiğimiz 4GB ram ile sunucunuza her ay devasa paralar ödemenize gerek kalmayacak. Ürün ne kadar mantıklı üretilmişse, sunduğu özelliklere orantılı olarak o kadar da düşük sistem gereksinimi talep eder. O yüzden etrafınızda "en az 64gb alacaksın kanka" diyenlerden ve onların "pluginer" (aslında pluginer diye bir kavram yoktur bile) diye isimlendirdiklerinden uzak durmanızı öneriyoruz.

Skriptsiz Temiz Bir Ürün: Skriptin, Java pluginlere göre daha güçsüz ve yavaş olduğu reddedilemez bilimsel bir gerçektir. çünkü skript JVM tarafından işlenebilecek bir bytecode ile derlenmemiştir, her zaman parsing yapması gereken bir ara-katman olmak zorundadır ve bu da bilgisayar için ek işlem demektir ve dolayısıyla daha çok sistem kaynağı tüketir. Bizim de yegane amacımız size mantıklı denklemlerle mümkün olan en üst görsel zevk, doluluk ile birlikte minimum sistem tüketimini sunmak olduğundan dolayı, performansınızı azaltabilecek hiçbir etkeni ürünlerimizde barındırmıyoruz. Ama illa ki eklemek istiyorsanız, satın aldıktan sonra kendiniz ekleyebilirsiniz, her ne kadar tavsiye etmesek de.

Seviye Sistemi: Oyuncuların birbirleriyle seviye yarıştırmayı sevdiği bilinen bir gerçektir ve bu özellik ücretsiz olarak sunulan oneblock eklentisinde sunulmamakta, fakat bizim kendi özel eklentimizin çalışma yapısı sayesinde oyuncularınız vazgeçemedikleri ada seviye sisteminden mahrum kalmayacak, o rakamın yükseldiğini gördükçe göz bebekleri büyüyecek.

Seviyeli, Hologramlı Item Spawnerlar: Bu oyun türünün olmazsa olmazı, çoğu sunucu sahibinin gelir kapısı olan item spawner hassasiyetinin farkındayız ve bu ihtiyaç doğrultusunda da lisansı kendimize ait özel bir eklenti yazdık ve sizlere sunduk. Bu eklentimiz sayesinde istediğiniz kadar özel item spawner ekleyebilir, eklediğiniz item spawnerlara da dilediğiniz kadar seviye ve onlara bedel belirleyebilirsiniz. Oyuncularınız ise hoş bir hologram eşliğinde yalnızca spawner'larına sağ tıklayarak yükseltebilir, eşyalarının düşüş yerini tamamen estetik bir menü aracıyla kendi ayarlayabilir. Spawnerlar yalnızca sahibi olan oyuncu oyunda ise çalışır, aktifliğe ve aktif oyuncu sayısına ne kadar etkisi olduğunu biliyorsunuzdur.

Hologramlı Eşya Marketleri: Sanal marketimizin yanında, görsel açıdan şölen yaşatan fiziksel marketlerimiz de mevcut ve bu eklenti de bize ait. Sanal marketler, oyuncuların adasından anında ulaşabilmesi için çok pratik ve kullanımı kolaydır bu yüzden bulundurulması gerekir, ürünümüzde ikisi de olduğu gibi. Fakat sanal marketlerin sunduğu o görsellikten de mahrum olmamak gerek. Yalnızca bir çubuk ve bir basamak ile 1,5 saniyede üretebildiğiniz bu marketlerimizle, kasa anahtarları veya item spawnerları gibi özel eşyaları da dilediğiniz yerde oyuncuların satışına sunabilirsiniz.

Para Basma Makineleri: Oyuncuların oyunda kaldığı süreye, sunucu sahiplerinin verdiği önemi biliyoruz. Bu arzunuzu karşılamak için şuan moda ve aynı zamanda klasik olan "dakikacoin" veya "vakitnakittir" diye adlandırdığınız sistemler yerine, daha yenilikçi olmak istedik. Oyuncularınız spawnd'da bulunan "darphane" mağazasından, parasının yettiği bir para basma makinesi alır ve oyunda kaldığı sürece o makine çalışmaya, para basmaya devam eder. Hologramlı ve menülü estetik bir sistemi ile oyuncularınıza da "vay anasını" dedirtmeye devam eder.

Özel Coin Sistemi: Bu olmazsa olmaz skyblock sistemini yine sizin için kullanımı daha kolay, daha yenilikçi ve hoş olması için kendi versiyonumuzu yazıp size sunduk. Ürünümüzde coin ile bir şey satmak için teker teker menü yapma eklentileriyle uğraşmanıza gerek kalmayacak, tek yapmanız gereken eşyayı elinize almak ve /coin additem komutunu girmek. Bu komutu girdiğinizde size gerekli yönlendirmeyi zaten sunucu kendisi yapacaktır. Örneğin sunduğumuz bu sistem ile oyuncularınıza coin ile 30 günlük MegaVIP hesap yükseltmesi verebilirsiniz veya onlara bu tarz yükseltmeleri çalışıp da kazanılabilir hale getirebilirsiniz, item spawner, kasa anahtarı gibi özel eşyalar verebilirsiniz.

Tamamen Hazır VIP Sistemi: Yalnızca tek bir komut ile oyuncularınıza vaat ettiğiniz her şeyi verilir, zamanı dolduğunda da sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan kendiliğinde otomatik geri alınır. VIP özelliklerine ve içerdiği avantajların her ne kadar sunucu sahibinin düzenlemesi ve belirlemesi taraftarı olsak da, sizlere örnek olması amacıyla bir kaç set VIP avantaj paketini hazırladık ve tamamen anında kullanıma uygun hale getirdik.

Ne Emek Ne OP: Yapılan genel gözlemlere göre emek ve op seven oyuncular neredeyse %50 , %50 şeklinde ikiye ayrılmakta. Biz de bu sebepten dolayı oyun türümüzü ne emek kadar zorlayıcı yaptık, ne de op kadar kolay yaptık. Tam ortasında, oyundan maximum keyif alınabilecek şekilde sistemlerimizi dizayn ettik ancak yine de ürünü aldığınızda kendi ekonominizi kendiniz yapmanızı da şiddetle tavsiye ederiz. Hem çok zevk alırsınız hem de sunucunuzu daha iyi tanırsınız.

Ne Büyük Ne Küçük Harita: Oyuncuların bir çoğu çok büyük haritalarda kendini kaybetmekte. Bu durum her ne kadar bizi üzse de biz yine de sizin başarınız için oyuncuların isteklerine göz yummadan onları gerçekleştirmeliyiz. Küçük bir haritanın da ne kadar can sıkıcı ve daraltıcı olduğundan bahsetmemize de gerek yoktur. Bu yüzden yine tam ayarında, ne çok büyük ne de küçük bir harita tercih ettik. Aynı zamanda siz sunucu sahiplerinin eklemek istediği herhangi bir özellikte yer bulamama gibi bir sorun yaşamaması için de, çok amaçlı kullanılabilir hoş yerleri de ayırt ettik. Ürünü direk aldığınız gibi açmamanız, onu kendi isteklerinize göre düzenledikten sonra açmanız bizi çok mutlu eder çünkü bu şekilde siz mutlu olursunuz.

Maximum TPS Değerleri: TPS nedir? TPS, açılmış hali ile Ticks Per Second; sunucunuzun genel sağlık durumunu numaralandırmak için kullanılır. Bizim tanımımız ile sunucunuzun kalbinin o olduğunu varsayın ve o rakamın da tansiyon olduğunu hayal edin. Her tick yani orada belirtilen tek bir değerin saniye karşılığı ise 0.05 saniyedir, zirvesi ise 20.00TPS'dir. Bu ticklerin her birinde sunucunuz ne kadar fazla işlem yaparsa, yani bir diğer deyiş ile kalbi ne kadar hızlı atarsa o kadar yorulur. Ve Allah korusun sunucunuz kalp krizi geçirebilir. Sunucunuza asla böyle bir sorun yaratmamak için, onu tembelliğe alıştırdık, kalbini hiç hızlandırmadık. Yani tick başına düşen yükü mümkün olduğu kadar azalttık, her zaman 19.99 - 20.00 bandında tutmayı başardık. Ancak unutmayın ki sunucu özelliklerinizin de bu performansı korumaktaki payı çok yüksektir. Kötü bir bilgisayarda her oyun ne yaparsa yapsın illa ki kasar, böyle düşünün.

LAG Yüklenmesi Korumaları: Sunucunuzda ne olacağı hiçbir zaman belli olmaz bu sebeple her zaman her önlem önceden alınmalı, bazı rasyonel limitlemeler getirilmeli. Örneğin sunucunuzda istenmeyen bir mob yığılması, düşmüş eşya yığılması veya bunun gibi entity yığılması olursa şüphesiz ki performans sorunlarına yol açar. Fakat bunu takip altında tutarsanız, mantıklı yerlerde düzgün düzeltmeleri yaparsanız kimsenin canı yanmaz, mis gibi oyununuz akıp gider. Biz de bu düşüncelerle var olabilecek en mantıklı önlemlerle lag'ınızı sürekli stabil halde tutuyoruz.

Çeşitli İçeriklerle, Çeşitli Yerlerde NPC Leaderboards: Buranın satıcılarının veya üyelerinin linç kültürünü sevdiğini biliyoruz o yüzden konu başlığında "leaderboards" gördükleri zaman hemen nasıl konuya aceleyle tıklayıp "yuuh leak eklenti satıyorlar yuhh asın bunları" demek için geleceklerini biliyoruz. Fakat onlara kötü bir haberimiz var ki, eğer yazılımcıysanız başkasının yazılımını kullanmak zorunda değilsiniz. Çünkü biz de ne istersek yapabiliriz. Yani leak kullanmak zorunda değiliz dolayısıyla hiçbir müşterimiz de leak kullanmak zorunda değil. Özellikle Minecraft oyuncuları kendi aralarında bu tarz tatlı rekabetlere bayılıyor ve bu yüzden bir çok farklı dallarda bir çok farklı NPC destekli leaderboard seçeneği sunduk. Bu sayede o sıralarda başka oyuncuların olduğunu gören diğer oyuncular o sinirle mouse'a klavyeye kafa atarak sunucunuz da daha çok vakit geçirecek, ve o oyuncuları geçmek onların küçük bir gayesi haline gelecek.

Teşvik Edici Ödül Sistemleri: Her mobil oyunda fark edersiniz ki; girdiğiniz güne göre, kaç gün üst üste girdiğinize göre size ödüller verir. Bu sistemi kar amacı güden her oyunun %90'ı yapıyorsa bir bildikleri olduğunu fark etmişsinizdir. Bu tarz oyuncuyu teşvik eden ödüller tarih boyunca daima işe yaramıştır ve hep işe yaramaya devam edecektir. Bu da size ve sunucunuza aktiflik olarak dönüş sağlayacaktır dolayısıyla göz ardı edilmeyecek mantıklı sistemlerden birisidir.

Gerçek Fotoğraflar Oyun İçerisinde: Oyun içerisine istediğiniz GIF ve PNG formatlı her görseli koyup oynatabilirsiniz. Oyun içerisinde görülmesi muhtemel olmayan bu tarz fotoğrafları oyuncularınız ile buluşturmak onları şaşırtmak anlamına gelir, onları şaşırtmak ise dikkatlerni çekmek anlamına gelir, onların dikkatlerini çekmek ise size bir kalıcı oyuncu kazandırabilir. Bizim görevimiz size her yerden oyuncu kazandırmaya çalışmaktır.

Otomatik Aşama Atlatma: Adalarında kırdıkları blok sayılarına göre oyuncularınız otomatik olarak sizin belirleyebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz bir sonraki aşamaya geçiş yaparak, yeni bloklar, canavarlar, sürpriz sandıklarla tanışabilir, heyecanı daha da artabilir. Ayrıca seviye atlama işlemi, estetik bir hologram eşliğinde ve geri sayım ile yapılır bu sayede oyuncu "ne oluyor acaba" diye bakakalır, bir anda suratında havai fişek patlar ve tebrik edilir yeni aşamaya geçtiği için. Kendisini onore etmek için de sohbette kendisinin aşamasını belirtecek bir tag verilir.

Günlük Görevler: Oyuncular her gün sunucuya girdiğinde bir şekilde yeni bir gaye, yeni bir kaynak edinme kanalı, sonunda ödül olan herhangi bir eylemi huzurlu veya sinir dolu bir halde yapmalı. Bu ihtiyaçlarını da günlük sakince günlük balık tutma, madene inme veya mob arenada, adalarında günlük savaşma gibi görevler atıyoruz. Bu görevlerin her biri kendi içerisinde dallara ayrılmakta ve her bir dalının sonunda elde ettiği ayarlanabilir ödüller bulunmakta.

Oyuncularınızı Müziksiz ve Sessiz Bırakmıyoruz: Arkadaş ortamında sohbet ederken bir anda ses kesilirse oranın tüm havası kaçar değil mi? Bunun sunucunuzda asla yaşanmaması için, bir oyuncu bile kaybetmemeniz için oyuncuların sunucuda muhtemelen en çok zaman harcayacağı noktalarda, minecraftın en rahatlatıcı ve güzel müzikleri devamlı değişerek çalmakta. Zaten kendi müziği olan oyuncular ise esc'den müzik kutusu sesini kapatabilir ve kendi müziği ile sunucunuzda kopmaya devam edebilir. Mutlu oldukları sürece kimin müziğini dinlediklerinin hiçbir önemi yok.

Daha Fazlası: Şuan aklımıza gelmeyen, belirtmeye değer ve belirtmeye unuttuğumuz şeyler illa ki vardır fakat zaten şimdiden bir roman hissi vermeye başladığı için kesmek zorundayım herkesin iyiliği için. Geriye ne çıkacağı da sürpriz olsun, siz oyuncularınızı şaşırtın, biz de sizi şaşırtalım. 

Türkiye'de ilk defa: Tüm Kredi Kartları, Tüm Banka Kartları, Mobil Ödeme İninal ve Paycell gibi internette kullanabildiğiniz her ödeme yolu ile anında ödeyebilir ve ürününüzü anında elde edebilirsiniz! Her minecraft oyuncusunun aşina olduğu bir sistem ile çok kolay bir şekilde sunucunuzu anında hazır edin!

Satın almadan önce ürün hakkında sorunuz mu var? Sitemizin canlı desteğinde anlık olarak bir yetkilimiz ile sohbet edin!